Nová CZ P-09

CZ P-09

Prelomový služobný model CZ P - 09 vznikol na základe dlhodobej spolupráce s mnohými príslušníkmi ozbrojených zložiek z celého sveta. Dôraz bol kladený na maximálnu spoľahlivosť a presnosť, osobitná pozornosť bola pri vývoji venovaná streleckému komfortu a ergonómii zbrane. Na konci svojho vývoja CZ P - 09 úspešne prešla mnohými testami vo veľmi náročných podmienkach, pričom tieto testy značne presiahli bežné vojenské a  služobné štandardy.

 

Inovatívne materiály

Na výrobu  rámu CZ P - 09 bol použitý moderný, mechanicky a tepelne veľmi odolný polymér zosilnený sklenými vláknami. Nová povrchová úprava záveru, hlavne a ďalších drobných dielov výrazne zlepšuje odolnosť zbrane proti akémukoľvek mechanickému poškodeniu a zvyšuje tiež jej odolnosť voči korózii.

Strelecký komfort

Tasenie , zamierenie aj práca so spúšťou sú veľmi intuitívne.  Bol minimalizovaný spätný ráz, zbraň sa prirodzene vracia na zámernú aj pri rýchlejšej streľbe a je dobre ovládateľná . V oblasti ergonómie došlo k celkovému zaobleniu, odstráneniu ostrých hrán a pridaniu popredných naťahovacích drážok. Vyvinutý bol tiež nový tvar kohúta a spúšte pre lepší komfort pri streľbe a manipulácii. Súčasťou balenia sú tri vymeniteľné chrbty rukoväte ( veľ S , M , L ) umožňujúce prispôsobiť zbraň potrebám strelca. Pištoľ disponuje výnimočnou kapacitou 19 +1 rán v kalibri 9x19 , či 15 +1 rán v kalibri .40 S & W. Štandardizované sú tiež nové oceľové mieridlá s tromi luminiscenčnými bodmi s dlhým dosvitom.

Omega

Zachovaný bol osvedčený spúšťový mechanizmus Omega , ktorý okrem iného umožňuje jednoduchú voľbu medzi bezpečnostnými prvkami zbrane - manuálnou poistkou či vypúšťaním napnutého kohútika na bezpečnostný ozub. Ovládače sú obojstranné, točiteľná je tiež zádržka zásobníka. Každá jedna zbraň je nastreľovaná na vzdialenosť 25m , nástrel je súčasťou balenia.

 

mapa-dole005

kruh Poľovníctvo Margita, Čadečka 1536,
Čadca, +421 918 526 380
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

kruhPoľovníctvo Trapper, Pivovarská 1069,
Žilina, +421 41 564 0512
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

kruhPoľovníctvo les a príroda, Grajchmana 1573,
Liptovský Hrádok, +421 44 522 4382
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

kruhPoľovníctvo les a záhrada, Spišská Nová
Ves, Obchodné centrum MADARAS,
0918 783 302 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

kruhPoľovníctvo Trapper, Bratislava - Lamač,
Obchodné centrum Bory Mall,
0908 683 833