CZ P 09Prelomový služobný model CZ P - 09 vznikol na základe dlhodobej spolupráce s mnohými príslušníkmi ozbrojených zložiek z celého sveta.

Dôraz bol kladený na maximálnu spoľahlivosť a presnosť, osobitná pozornosť bola pri vývoji venovaná streleckému komfortu a ergonómii zbrane. Na konci svojho vývoja CZ P - 09 úspešne prešla mnohými testami vo veľmi náročných podmienkach, pričom tieto testy značne presiahli bežné vojenské a služobné štandardy.

Inovatívne materiály

Na výrobu rámu CZ P - 09 bol použitý moderný, mechanicky a tepelne veľmi odolný polymér zosilnený sklenými vláknami. Nová povrchová úprava záveru, hlavne a ďalších drobných dielov výrazne zlepšuje odolnosť zbrane proti akémukoľvek mechanickému poškodeniu a zvyšuje tiež jej odolnosť voči korózii.

Strelecký komfort

Tasenie , zamierenie aj práca so spúšťou sú veľmi intuitívne. Bol minimalizovaný spätný ráz, zbraň sa prirodzene vracia na zámernú aj pri rýchlejšej streľbe a je dobre ovládateľná . V oblasti ergonómie došlo k celkovému zaobleniu, odstráneniu ostrých hrán a pridaniu popredných naťahovacích drážok. Vyvinutý bol tiež nový tvar kohúta a spúšte pre lepší komfort pri streľbe a manipulácii. Súčasťou balenia sú tri vymeniteľné chrbty rukoväte (veľ S , M , L) umožňujúce prispôsobiť zbraň potrebám strelca. Pištoľ disponuje výnimočnou kapacitou 19 +1 rán v kalibri 9x19 , či 15 +1 rán v kalibri .40 S & W. Štandardizované sú tiež nové oceľové mieridlá s tromi luminiscenčnými bodmi s dlhým dosvitom.

Omega

Zachovaný bol osvedčený spúšťový mechanizmus Omega , ktorý okrem iného umožňuje jednoduchú voľbu medzi bezpečnostnými prvkami zbrane - manuálnou poistkou či vypúšťaním napnutého kohútika na bezpečnostný ozub. Ovládače sú obojstranné, točiteľná je tiež zádržka zásobníka. Každá jedna zbraň je nastreľovaná na vzdialenosť 25m , nástrel je súčasťou balenia.