Strasser1 zbranBezpečnosť je najvyššou prioritou ...


Priamoťažná opakovacia guľovnica STRASSER RS 05 má úplne nehlučnú poistku a vytvára tak nový štandard bezpečnosti. Ergonomická páčka poistky sa posúva vo vertikálnom smere a v zaistenom stave je zablokovaná tlačidlom.

Poistka funguje rovnako ako pri modeli Mauser M 98 na najbezpečnejšom princípe v histórií zbraní. Uvoľnenie matice úderníku je bezpečné a úplne nehlučné.

Univerzálne použitie zbrane vďaka ľahkej zmene kalibra.

kaliber

Puška funguje so všetkými možnými kalibrami spoľahlivo a úplne bezpečne. Správne usadenie čela záveru pomocou otočnej západky nepredstavuje ani pre neškolené ruky žiadny problém. Čelo záveru sa v súčasnosti vyrába v dvoch prevedeniach - pre kaliber štandard a magnum.

strasser spustDobrá zbraň musí mať dobrú spúšť.

Priamoťažná opakovacia guľovnica STRASSER RS 05 taktiež ponúka na tomto citlivom mieste každej zbrane bezpečné riešenie, ktoré len ťažko hľadá konkurenciu. Spúšťový mechanizmus môžeme vybrať bez použitia montážneho náradia. Kombinovaná spúšť môže byť použitá priamo, alebo s napinákom. Pri priamom používaní ide odpor spúšte nastaviť v trojstupňovo medzi 800 g a 2500 g. Ani tu samozrejme nieje potrebné náradie. Vďaka tomu môžeme strieľať s istotou aj pri zimných teplotách, kedy strelec stráca cit v končekoch prstov. Napináčik sa dá nastaviť na odpor spúšte v rozmedzí 1-2 N (závažie 100-200 g). Automatické uvoľnenie spúšte pri otvorení záveru konečne garantuje aj u tohto mechanizmu úplnu bezpečnosť.